Uppdraget avser en samordningstjänst för parkeringsfrågor mellan kommun och fastighetsägare i Falu kommun samt parkeringsövervakning där rondering i huvudsak genomförs i parkeringsförbudzonen i Falu kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 98351000 Parkeringsförvaltning, 63712400 Parkeringstjänster, 98351100 Bilparkeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen