300656-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Kristianstad: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Radiologisk bröstdiagnostik
Referensnummer: 2021-POL000211-001
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Radiologisk bröstdiagnostik, inkluderande mammografiscreening och fullständig bröstdiagnostik utredning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85150000 Medicinsk bildbehandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen