2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gåshundar
Beskrivning: Ramavtalet omfattar skrämsel av gäss med hjälp av för ändamålet tränade hundar på badplatser och parker. Se vidare upphandlingsdokument för mer information
Intern identifierare: T2026-01193
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77510000 Förvaltning av viltbestånd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Söderort
Beskrivning: Söderort som består av följande platser: • Långholmens strandbad • Tanto strandbad och park • Sköndalshandikappsbad • Farsta strandbad • Hökarängsbadet • Ågesta naturistbad • Sätra strandbad • Söderbysjön • Vasamuseet • Stora Skuggan • Lusthusporten • Sjöhistoriska museet
Intern identifierare: Söderort
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Västerort
Beskrivning: Västerort som består av följande platser: • Maltesholmsbadet • Kanaanbadet • Ängbybadet • Johannelundsbadet • Minnebergsbryggan • Rålambshovsparken • Smedsuddsbadet • Husarviken
Intern identifierare: Västerort