300680-2017 - ResultatSverige-Partille: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp dagligvaror för hemtjänsten.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 2: Landtransport [2], även säkerhets- och kurirtransporter, med undantag av postbefordran
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Partille.
Nuts-kod SE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Inköp av dagligvaror av hemtjänsten. Leverantören ska ansvara för hela distributionen av beställda varor, från varuhylla eller motsvarande till dess leverans sker till innanför ytterdörren på brukarens hem.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15800000 Diverse livsmedel, 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter, 85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.