300694-2022 - ResultatSverige-Lund: Analystjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Analystjänster
Referensnummer: KS 2021/0647
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71620000 Analystjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Lunds och Eslövs kommuner genom Lunds kommuns upphandlingsenhet, inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbud avseende upphandling av ramavtal avseende Analystjänster i enlighet med de krav och villkor som framgår av detta upphandlingsdokument.
Lunds och Eslövs kommun avser att teckna två (2) ramavtal med en (1) Leverantör. Ramavtalsvillkor som kommer att ligga till grund för avtal redovisas nedan under rubriken ”Ramavtalsvillkor”.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90733000 Tjänster avseende vattenföroreningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen