Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av utveckling, förvaltning och vidareutveckling av webbapplikationen Kollektivtrafikskartan och integrationsfunktionen Webbtjänstmodulen.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Framtagande av ny kartapplikation med verksamhetsspecifik funktionalitet för trafikförvaltningen. optioner om vidareutveckling av ny funktionalitet omfattas också av avtalet.