300700-2022 - ResultatSverige-Eskilstuna: Reparation och underhåll av offentliga toaletter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyrtoaletter
Referensnummer: MO 21.055
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50760000 Reparation och underhåll av offentliga toaletter
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av upphandlingen
Eskilstuna kommun upphandlar hyrtoaletter för tillfällig uppställning i kommunen, samt städning, skötsel och tömning av sådana toaletter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44411700 Toalettsitsar, toalettlock, toalettskålar och toalettcisterner, 45215500 Offentliga toaletter
II.2.4.