Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av bostäder med särskild service för vuxna enligt LSS.
Referensnummer: KS16.1137
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85310000 Socialt arbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser drift av bostäder med särskild service för vuxna enligt 9 § första stycket 9 punkten lag om stöd och service till vissa funktionshindrade (LSS).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85310000 Socialt arbete, 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85311200 Social omsorg för handikappade
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen