30073-2022 - ResultatSverige-Jönköping: Utredning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utredning av kränkande särbehandling, trakasserier och sexuella trakasserier
Referensnummer: 21/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79720000 Utredning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar utredning av kränkande särbehandling, trakasserier och sexuella trakasserier.
Inledning
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud avseende utredningar av anmälningar rörande kränkande särbehandling, trakasserier och sexuella trakasserier
Omfattning
Jönköpings kommun utreder alla inkomna anmälningar av kränkande särbehandling, trakasserier och sexuella trakasserier. Beställaren söker nu en extern aktör som genomför utredningar inom området kränkande särbehandling, trakasserier och sexuella trakasserier inom alla kommunens verksamheter.
Upphandlingen omfattar både förutredningar och fullskaliga utredningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 98200000 Konsulttjänster med avseende på lika möjligheter, 98342000 Arbetsmiljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen