300782-2021 - ResultatSverige-Solna: Släckt kalk
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Släckt kalk till Kommunalförbundet Norrvatten
Referensnummer: NV2020-223
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24213000 Släckt kalk
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunalförbundet Norrvatten handlar upp släckt kalk till Görvälnverket.
Se förfrågningsunderlaget för detaljer.
Välkomna med era anbud!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24000000 Kemiska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen