300798-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Geologisk och geofysisk rådgivning – GIS-konsulter och konsulter för stöd och utveckling av GIT-plattform
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelGIS-konsulter och konsulter för stöd och utveckling av GIT-plattform
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal för tillhandahållande av GIS-konsulter och konsulter för stöd och utveckling av GIT-plattform. Anbudsgivare får fritt lämna anbud på det ena eller båda områdena som denna upphandling avser.
Intern identifierareUE 23.130
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71351200 Geologisk och geofysisk rådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 38221000 Geografiska informationssystem (GIS eller motsvarande), 71332000 Geotekniska ingenjörstjänster, 71354100 Digital kartläggning, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal för tillhandahållande av GIS-konsulter och konsulter för stöd och utveckling av GIT-plattform. Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på det ena eller båda områdena som denna upphandling avser.
Ytterligare klassificering (cpv): 38221000 Geografiska informationssystem (GIS eller motsvarande), 71332000 Geotekniska ingenjörstjänster, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDel 1 GIS-konsulttjänster
BeskrivningKommunen har behov av diverse konsultinsatser inom området GIS (geografiska informationssystem).
Huvudklassificering (cpv): 71351000 Geologisk, geofysisk och övrig vetenskaplig prospektering
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDel 2 IT-konsulttjänster med geografisk inriktning
BeskrivningKommunen har behov av diverse konsultinsatser inom området IT-konsulttjänster med geografisk inriktning (GIT).
Huvudklassificering (cpv): 71332000 Geotekniska ingenjörstjänster