300814-2019 - ResultatSverige-Eskilstuna: Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsmäklare
Referensnummer: 19/29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren har historiskt med jämna mellanrum sålt fastigheter. Det kan bli aktuellt med nya fastighetsaffärer under de kommande åren
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
70120000 Köp och försäljning av fastigheter, 70123000 Försäljning av fastigheter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen