2. Förfarande
Förfarande
Titel: Falkenbergs nya badhus
Beskrivning: Falkenbergs kommun ska bygga ett nytt badhus. Det nya badhuset ska byggas på arenaområdet på Kristineslätt i Falkenberg. Badhuset ska stå färdigställd under året 2029. Falkenbergs nya badhus innefattar en delbar 50m bassäng med tillhörande undervisningsbassänger samt en familjedel med inriktning mot de yngre målgrupperna Upphandling av Falkenbergs nya badhus genomförs som en Totalentreprenad i arbetsform partnering.
Intern identifierare: IU25-51
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000