Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildning och övning inom krisberedskap
Referensnummer: SVN2019-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80330000 Säkerhetsutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Räddningstjänsten Väst (Falkenbergs och Varbergs kommuner), Hylte kommun, Laholms kommun och Region Halland inbjuder till anbudsgivning avseende ramavtal för successiva leveranser av utbildning och övning inom krisberedskap.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79430000 Krishantering, 79632000 Utbildning av personal, 80000000 Undervisning och utbildning, 80510000 Specialutbildning, 80511000 Personalutbildning, 80532000 Chefsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen