300875-2021 - ResultatSverige-Solna: Transport av slam
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport och omhändertagande av vattenverksmull Kommunalförbundet Norrvatten
Referensnummer: NV2021-134
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513700 Transport av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunalförbundet Norrvatten upphandlar transport och omhändertagande av vattenverksmull från Görvälnverket.
Se förfrågningsunderlaget för detaljer.
Välkomna med era anbud!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90513800 Behandling av slam, 90513900 Hantering av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen