2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling - Skogsvårdstjänster
Beskrivning: Uppdraget omfattar hela kedjan av skogsvårdsåtgärder från markberedning och plantering till röjning och manuell fällning. Åtgärderna är dels i rena produktionsbestånd dels i en stor andel naturvårdsbestånd. Uppdraget omfattar inte försäljning av virke.
Intern identifierare: KS/2025:204
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77200000 Skogstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000