Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS - Arbetsbefrämjande insatser
Referensnummer: AMN-2019-0277
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med detta dynamiska inköpssystem är att kunna avropa kommunens olika behov av arbetsbefrämjande insatser av skiftande karaktär på ett enhetlig sätt.
Detta DIS låg tidigare i ett annat upphandlingsverktyg, men är nu flyttat till Tendsign.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79990000 Diverse företagstjänster, 85322000 Kommunalt åtgärdsprogram
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen