Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
LSS-boende i Hörby kommun
Referensnummer: SN 2022/035
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar LSS-boende i Hörby kommun för 6 stycken platser. Avtalstiden gäller tre år från signering med möjlighet till förlängning i två år.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85311200 Social omsorg för handikappade, 85311300 Barn- och ungdomsomsorg, 85320000 Socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen