301042-2025 - Resultat
Sverige – Programvara och informationssystem – E-arkiv Sjuhärad
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelE-arkiv Sjuhärad
BeskrivningMyndigheterna i Sjuhärad har gått samman i projektet E-arkiv i Sjuhärad för att genomföra en gemensam upphandling av en e-arkivlösning.
Intern identifierare24/89
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48329000 Bildbehandlings- och arkiveringssystem, 48611000 Programvara för databas, 48810000 Informationssystem, 72252000 Dataarkivering, 92512000 Arkivtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000