301055-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Markentreprenader
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Markentreprenader
Beskrivning: Dynamiskt inköpssystem för köp av markentreprender
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: DIS Markentreprenader