301057-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal rekryteringstjänster (flera anbudsområden)
Referensnummer: 23/36
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling syftar till att tillgodose Akademiska Hus behov av stöd vid rekrytering av personal inom områdena Fastighetskompetenser, Controller- och ekonomikompetenser samt Stödfunktioner. Anbudsgivaren kan välja att lämna anbud på ett eller flera av områdena.
Förutsättningar för uppdraget
Syftet med upphandlingen är att tillgodose Beställarens behov av stöd vid rekryteringar av personal inom områdena:
Fastighetskompetenser
Controller- och Ekonomikompetenser
Stödfunktioner
Allmän beskrivning
Akademiska Hus har de senaste åren haft en volym om ca 70-90 rekryteringar per år totalt i organisationen. Uppskattningen är att behovet kommer vara av liknande storlek även kommande år. Akademiska Hus garanterar dock inga volymer.
Upphandlingen omfattar INTE rekrytering av exekutiva chefer i företagsledningen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen