Officiellt namn: Sjöfartsverket Postadress: Östra Promenaden 7 Ort: Norrköping Postnummer: SE-601 78 Land: Sverige Att: Anders Holmgren E-post:inkop@sjofartsverket.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Leverans av SideScan Sonar System.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kodSE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Svenska Sjöfartsverket (SjöV) ger Er tillfälle att lämna anbud angående leverans, installation, drifttagning och utbildning av SideScan Sonar system för undersökning av havsbotten.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
38114000 Ekolod, 34930000 Marin utrustning, 51216000 Installation av geologisk utrustning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.