301069-2016 - ResultatSverige-Örebro: Brödprodukter, färska bakverk och kakor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel – färskt bröd.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Örebro.
Nuts-kod SE124 Örebro län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Länet: Askersund, Hallsberg, Lekeberg, Kumla, Örebro.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15811000 Brödprodukter, 15811100 Bröd
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.