301097-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kemiska produkter – Byggmaterial - Gas- och gasolprodukter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggmaterial - Gas- och gasolprodukter
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal gällande köparens behov av inköp och leverans av gas och gasol i gasflaskor inom olika användningsområden samt hyra/köp av gasflaskor.
Intern identifierareKS 2022-00471
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 09120000 Gasformiga bränslen, 09123000 Naturgas, 24100000 Gaser, 24110000 Industrigaser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelByggmaterial - Gas- och gasolprodukter - AMA AF Köp