301138-2024 - Resultat
Sverige – Tvätt- och kemtvättstjänster – Hyrtvätt av personalkläder till vård- och omsorgsboenden
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHyrtvätt av personalkläder till vård- och omsorgsboenden
BeskrivningSkellefteå kommun har behov av cirkulationsplagg för ca 1 100 personer inom vård & omsorg, motsvarande ca 6 500 tvättade arbetsplagg varje vecka.Hämtning av tvätt ska ske en gång per vecka enligt bilaga "Leveransadresser" men det kan även förekomma att kunden ringer vid behov. För mer information se upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92564:Lot:1