301145-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Motala: Jord
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Planteringsjord
Referensnummer: UH-2023-30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14212400 Jord
II.1.4.
Kort beskrivning
Plantering och anläggningsjord till Motala kommun. Även täckbark, specialjord långtidsgödslad, rhodondendronjord.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14212400 Jord, 14212410 Matjord
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Hämtning av jord
Del nr: 2