301193-2018 - ResultatSverige-Sundbyberg: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Konsultförmedlare
Referensnummer: FV2018-000031
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är att efter avrop säkerställa Förvaltarens behöv av konsulter genom att Leverantören antar rollen som konsultförmedlare.
Målet med detta ramavtal är att konsultförmedlare ska hitta de mest lämpliga kandidaterna som finns tillgängliga på marknaden inom: projekt- och byggledning, IT och ekonomi och leverera konsulter till Beställaren (som underleverantörer).
Ramavtal konsulförmedlare kommer främst att användas i de fall som Förvaltaren inte har ramavtal som täcker in den efterfrågade tjänsten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Konsultförmedlare