301196-2025 - Resultat
Sverige – Förmedling av personal, även tillfälligt anställda – AE2025-281 Entreprenadupphandling Montörer 2025
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: AE2025-281 Entreprenadupphandling Montörer 2025
Beskrivning: Upphandlingen avser den upphandlande enhetens behov avseende förstärkningsresurser för arbete i elnät. Detta kan handla om enskilda arbeten på timbasis eller projekt. Upphandlande enheten blir arbetsledare för inhyrd personal. Anbudsgivaren tillhandahåller montörens arbets- och skyddsutrustning och fordon som behövs för arbeten.
Intern identifierare: AE2025-281
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
Ytterligare klassificering (cpv): 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Entreprenadupphandling Montörer
Intern identifierare: AE2025-281-X
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Grundinformation