301215-2016 - PlaneringSverige-Lund: Säkerhetstjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende Bevaknings- och Säkerhetstjänster.
II.2.
Typ av upphandling och plats för leverans eller utförande
Tjänstekategori: nr 23: Spanings- och säkerhetstjänster, med undantag av säkerhetstransporter
Lund.
Nuts-kod SE224 Skåne län