301226-2018 - ResultatSverige-Karlshamn: Ombyggnadsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggnadsarbeten
Referensnummer: UH-2017-141
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlshamns kommun, Karlshamnsfastigheter AB, Karlshamnsbostäder AB och Karlshamns Hamn AB inbjuder Er härmed att inkomma med anbud på byggnadsarbeten i omfattning och på villkor enligt upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262700 Ombyggnadsarbete, 45262690 Renovering av byggnader, 45210000 Byggnadsanläggning, 45453000 Reparation och renovering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen