Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhåll avseende Tvärbanans signalunderhåll
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50220000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för järnvägar och annan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Kortsiktigt underhållsavtal avseende Tvärbanans signalunderhåll då nuvarande avtal går ut 2023-04-29. Detta avtal avser en löptid på 5+4 månader för att täcka tiden tills långsiktigt underhållsavtal tillses.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen