2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skadedjursbekämpning
Beskrivning: AB Väsbyhem avser upphandla entreprenör för skadedjursbekämpning inom AB Väsbyhems hyreslägenheter och i AB Väsbyhems lokaler. I underlaget avses hyresgäst som boende och lokalinnehavare som verksamhetsutövare. Målet med upphandlingen: Är att säkerställa ett så skadedjursfritt fastighetsbestånd som möjligt. AB Väsbyhem har därför en nollvision, vad avser antalet anmälda ärenden, antalet saneringar och den totala kostnaden för saneringar. Med den totala kostnaden menas kostnad för sanering, kostnad för administration vid ärendehantering och övriga skadekostnader som skadedjuren kan orsaka. Avrop från ramavtalet kommer ske löpande under ramavtalsperioden, vid behov. Det är av stor vikt att vinnande Leverantör har god kännedom om AB Väsbyhems områden. För ytterligare information avseende Beställarens organisation och verksamheter se: www.vasbyhem.se.
Intern identifierare: UPVH/2026:2
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Skadedjursbekämpning