301312-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Miljötjänster – Ramavtal tekniska konsulter inriktning PFAS
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal tekniska konsulter inriktning PFAS
BeskrivningUpphandlingen omfattar ramavtal avseende tekniska konsulter ”Undersökning av PFAS i mark och grundvatten” åt Beställaren. Delområde: 1. Götaland 2. Svealand 3. Norrland Respektive delområde kommer att prövas, utvärderas och tilldelas separat. Med ramavtalen som grund kommer avrop att göras för varje uppdrag, där omfattning och övriga förutsättningar preciseras. Ytterligare information om objektet framgår av AUC.1.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90700000 Miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelRamavtal tekniska konsulter inriktning PFAS - Götaland
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95991:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelRamavtal tekniska konsulter inriktning PFAS - Svealand
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95991:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelRamavtal tekniska konsulter inriktning PFAS - Norrland
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95991:Lot:3