See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning för Färgelanda kommun
Beskrivning: Snöröjning, halkbekämpning, grusupptag och snöbortforsling under vinterperioden på gång- och cykelvägar, enstaka bilvägar, infarter samt framför fastigheter såsom parkeringar inom Färgelandas kommun samt ytterområden, det vill säga Ellenö och Ödeborg samt Stigen och Rådanefors. Anbud är delat på respektive delområde.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Område 1 - Ellenö och Ödeborg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130224:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område 2 - Stigen och Rådandefors
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130224:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Område 3 - Färgelanda
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130224:Lot:3