301387-2016 - ResultatSverige-Norrköping: Turboladdare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Turboladdare till isbrytaren YMER.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Svenska Sjöfartsverket (SjöV) ger Er tillfälle att lämna skriftligt anbud angående byte av turboladdare på isbrytaren YMER:s huvudmotorer. YMER har totalt 5 st. huvudmotorer där huvudmotor nummer 5 nyligen försetts med en ny turboladdare. Denna förfrågan avser turboladdare till huvudmotor nummer 1 t.o.m. 4.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
31158300 Turboladdare, 31158000 Laddningsanordningar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.