301408-2022 - ResultatSverige-Halmstad: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RPA-plattform
Referensnummer: KS 2021/00402
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Halmstads kommun vill upphandla en partner som kan stötta kommunen i den fortsatta utvecklingen av RPA. Upphandlingen omfattar licenser, tjänster och konsultstöd inom området.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48600000 Programvara för databas och operativsystem, 48921000 Automationssystem, 72212920 Programvaruutvecklingstjänster för kontorsautomation, 72224100 Planering av systemimplementation, 72246000 Konsulttjänster för system, 72253200 Stödtjänster för system, 72263000 Programimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen