301446-2018 - ÄndringSverige-Malmö: Zoologiska tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omhändertagande av Häst, Lantbruksdjur och Fjäderfä
Referensnummer: 282-15371-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77400000 Zoologiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar olika tjänster avseende omhändertagande av häst, lantbruksdjur och fjäderfä.
Upphandlingen är uppdelad per djurslag i tre delområden:
1. Häst
2. Lantbruksdjur (exempelvis nötkreatur, gris, får, getter m.m.)
3. Fjäderfä
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud i ett eller flera delområden.