301479-2023 - ÄndringSverige-Järfälla: Städning och renhållning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster
Referensnummer: Kst 2023/45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Städtjänster för Järfälla kommun. Upphandlingens syfte är att teckna ramavtal med professionella städföretag i den omfattning som krävs för att tillgodose objekten med fullgod städkompetens och i tillräckliga volymer.
Städuppdraget ska kunna bedrivas med upprätthållande av rätt kvalitet så att den överenskomna hygiennivån uppnås och bibehålls. Resultatet ska svara mot allmän uppfattning om renhet och god hygien för alla som besöker, arbetar och vistas i Järfälla kommuns lokaler.