301489-2018 - ResultatSverige-Kristianstad: Kirurgiska specialisttjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fetmakirurgi
Referensnummer: 1703346
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85121300 Kirurgiska specialisttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar mottagningsverksamhet samt utförande av fetmakirurgi inkluderande efterföljande åtgärder.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85111100 Kirurgisk sjukhusvård, 85121200 Medicinska specialisttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen