301493-2025 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Drift, support, underhåll och vidareutveckling av Traffic Information System (TIS)
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDrift, support, underhåll och vidareutveckling av Traffic Information System (TIS)
BeskrivningDrift, support, underhåll och vidareutveckling av Traffic Information System (TIS) för tunnelbanans röda och blå linjer.
Intern identifierareTN 2024-1131
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000