30153-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Transformatorer
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2 package power transformers to RNR.
Referensnummer: UH-2016-194
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31170000 Transformatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Procurement concerning power transformers with two bid objects with delivery time Q2-Q4_2018. Only delivery for Mora 100 MVA 145/ 55 kV transformer is March 2018.
Bid object 1:
Rantorp: 2 pcs 145/12 kV 25 MVA.
Väröbacka: 2 pcs 145/12 kV 25 MVA.
Kville: 1 pcs 44/12 kV 12 MVA..
Option: Kville, 1 pcs 145/45/12 kV 40/40/10 MVA.
Bid object 2:
Mora: 1 pcs 100 MVA 145/ 55 kV.
Massarbäck: 1 pcs 63 MVA 145/ 55 kV.
Falu Västra: 1 pcs 63 MVA 145/ 55kV.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 40 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Procurement concerning power transformers.
Kville: 1 pcs 44/12 kV 12 MVA.
Del nr: 2
Procurement concerning power transformers: