301554-2017 - ResultatSverige-Härnösand: Presenter och priser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Jubileumsgåvor i form av presentkort.
Referensnummer: 17RS3573
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18530000 Presenter och priser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling omfattar ramavtal på Presentkort för leverans till Landstinget Västernorrland. Presentkorten delas ut till anställda som Jubileumsgåvor vid Pensionsavgångar och anställning i Landstinget i 25 år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter, 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18500000 Smycken, klockor o. d., 18510000 Smycken och liknande artiklar, 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 37416000 Fritidsutrustning, 39100000 Möbler, 39200000 Inredning, 39221000 Köksutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen