301583-2025 - Resultat
Sverige – Intraokulära linser – Intraokulära linser och OVD
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelIntraokulära linser och OVD
BeskrivningUpphandling av intraokulära linser, kapselspännringar, OVD och irrigationslösning till samtliga opererande ögonkliniker i Västragötalands regionen.
Intern identifierareRS 2024-02418
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33731110 Intraokulära linser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000