Ramavtalsupphandlingen omfattar Tekniska konsulter inom området byggnadskonstruktör. I denna kategori ingår uppdrag för alla typer av fastigheter exempelvis bostäder, skolor, lokaler, idrottsanläggningar, kontor och övriga offentliga lokaler samt bryggor, kajer och markanläggningar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen