Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nutritionsprodukter samt sondmatningsaggregat
Referensnummer: 11816
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33692300 Enteral nutrition
II.1.4.
Kort beskrivning
Nutritionsprodukter samt sondmatningsaggregat för Bollnäs-, Hofors-, Hudiksvalls-, Ljusdals-, Nordanstigs-, Ockelbo-, Ovanåkers-, Sandvikens- och Söderhamns kommun. För beställning till kommunernas kök och äldreboenden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33692300 Enteral nutrition
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen