301661-2026 - Resultat
Sverige – Flygledartjänster – DIS steg 2 - Anbudsinbjudan avseende flygledarkompetens till LFVs forskningsverksamhet (FoI)
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDIS steg 2 - Anbudsinbjudan avseende flygledarkompetens till LFVs forskningsverksamhet (FoI)
BeskrivningLFV har fortfarande behov av ytterligare flygledarkompetens och inbjuder härmed godkända DIS-medlemmar att lämna anbud gällande flygledarkompetens till FoI.
Föregående meddelande726450-2025
Intern identifierareÄ-2026-026415
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenDynamiskt inköpssystem
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 63732000 Flygledartjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000