Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster Kolmården och Krokek
Referensnummer: UH-2020-148
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköping Norrevo Fastigheter AB tillsammans med Norrköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud på offentlig upphandling av avtal gällande Städtjänster; daglig städning, storstädning, golvvård och fönsterputs som ska utföras i området Kolmården och Krokek i Norrköpings kommun. Upphandlingen omfattar skolor, förskolor, fritidsgård, idrottshallar och äldreomsorg. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten. Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Norrköping Norrevo Fastigheters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90900000 Städning och renhållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen