301702-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Konsulttjänster inom miljötekniska undersökningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsulttjänster inom miljötekniska undersökningar
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för konsulttjänster inom miljötekniska undersökningar och analyser av miljöförorenad mark i Uddevalla kommun.
Intern identifierareSBN/2024:204
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del