See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbetsfordon Hjullastare
Beskrivning: Upphandlingen omfattar köp av en (1) fabriksny hjullastare av senaste årsmodell. Upphandlingen omfattar även en option avseende ett serviceavtal för hjullastaren. Option ska vara valfri för Beställaren att beställa och Beställaren äger rätt att upphandla optionen utanför kontraktet.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144710 Hjullastare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110837:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34144700 Nyttofordon, 34100000 Motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Serviceavtal