2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kundservicetelefoni
Beskrivning: AB Botkyrkabyggen, (hädanefter Beställaren), mål med upphandlingen är att ingå avtal med en leverantör för att leverera en bra kundservice gentemot Beställarens hyresgäster och bostadssökanden, i enlighet med Beställarens instruktioner. Beställarens mål med kundservicen är högre kundnöjdhet genom kortare svarstider och fler lösta ärenden.
Intern identifierare: 26/0083
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 64000000 Post- och telekommunikationstjänster, 64214200 Telefonväxeltjänster, 79342300 Kundservice, 79342320 Kundvård, 79510000 Telefonsvarartjänster, 79512000 Teletjänstcentral
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Kundservicetelefoni